Fiziki Olanaklarımız

        2005-2006 eğitim-öğretim yılından itibaren, Marmaris şehir merkezinde bulunan yüksekokul binasında faaliyetlerini sürdürmektedir. Yüksekokul binası 2 katlı derslik ve laboratuvar binası ile bu binaya ilaveten yapılmış idari kattan oluşmaktadır. Yaklaşık 850 m2'lik bir alanda; internet ve projeksiyon donanımlarına sahip 6 adet derslik, 3 laboratuvar, idari ofisler, yüksekokul öğretim elemanlarının çalışma odaları, 1 adet seminer ve toplantı salonu, öğrenci kantini ve yemekhane bulunmaktadır. Ayrıca Yüksekokulumuz yerleşkesinde; öğrencilerimizin kampüs alanında faydalanabildikleri wireless, otopark, basketbol, voleybol sahaları ve dinlenme alanları mevcuttur.

     Meslek Yüksekokulumuzun bulunduğu merkezde Kredi ve Yurtlar Kurumu bünyesinde faaliyet gösteren yurt bulunmamaktadır. Ancak bölgede bulunan turistlik işletmeler eğitim-öğretim sürelerini kapsayan tarihlerde öğrencilere apart tipi daireleri (1Oda+1 Salon+Mutfak+Banyo/Wc ve Tam Donanım Eşyalı) kiralayarak kat hizmetleri ve güvenlik hizmetleri ile yurt benzeri faaliyet alanları olarak öğrencilerimize barınma hizmeti vermektedirler.

            Yüksekokulumuzdaki ofislerden birisi kütüphane olarak dizayn edilmiştir.  Ayrıca her türlü bilimsel materyali sağlamak, düzenlemek ve hizmete sunmak üzere kurulmuş üniversite merkez kütüphanesi de mevcuttur. Üniversitemizin kütüphanesinde elektronik ortamda birçok veri tabanı taramasıyla gerek akademik personele gerekse öğrencilere kurum içinde ve dışında hizmet verilmektedir. Öğrencilerimiz, Bilgi ve belge erişim hizmetlerine, Yüksekokul Bilgisayar Laboratuvarından doğrudan ulaşılabilirken, kurum dışından da kendilerine tahsis edilen kullanıcı adı ve parolayı kullanarak ulaşabilirler.

Yukarı Çık